Ustavni sudci nisu izabrani jer je trebala dvotrećinska većina. Očito je da oporbi odgovara da imaju pet svojih sudaca nasuprot 5 vladajućih. Da im je do popune Ustavnog suda glasali bi za. Bitno je kazati da je to politički sud jer sudci se biraju temeljem dogovora vladajućih i oporbe (naši i njihovi).
Pričao o neovisnosti i poštenju sudaca je priča za malu djecu jer dosadašnja praksa, glasanje ustavnih sudaca po nekom pitanju pokazuje ideološku opredjeljenost sudaca.
Neokomunist Plenki prozvao ustavne sudce, odgovorio mu drug sudac koji je zaboravio da je izabrana dogovorom HDZ-a i SDP-a!
S obzirom kako se formira Ustavni sud treba kazati da je to politički sud i da ga treba ukinuti ili promijeniti način izbora ustavnih sudaca. Treba donijeti jasne uvjete tko može biti ustavni sudac, raspisati natječaj i birati. Opet ne će biti izabrani najbolji ali će izbor biti pravedniji.
Neokomunist Plenki (lažni demokrat i lažni europljanin) svake godine ide u Jasenovac i tako podržava jugočetnički mit o Jasenovcu. Za žrtve Bleiburga i križnih putova neokomunist Plenki ne zna, nije drug Plenki čuo za Jazovku pa tako nije prošle godine bio na pohrani posmrtnih ostataka komunističkih žrtava bačenih u jamu Jazovka. Veliki europljanin Plenki nije čuo za europske rezolucije o osudi komunističkih zločina, veliki europljanin Plenki ne zna da i žrtve komunističkog terora imaju pravo na grob. Nije neokomunist Plenki čuo za preorana groblja Hrvata u Hrvatskoj, ne zna da se na Mirogoju nalazi preorano groblje Hrvata.
Ministarstvo unutarnjih poslova DF Jugoslavije (Aleksandar Ranković) je donijelo naredbu br. 1253 od 18. svibnja 1945. godine o uklanjanju grobalja i grobova “okupatora” i “narodnih neprijatelja”, koja je obuhvatila groblja i nadgrobne spomenike vojnika njemačke, talijanske i mađarske vojske, te ustaše, četnike i slovenske domobrane.
Ministar unutarnjih poslova Federativne Republike Hrvatske Vicko Krstulović potpisuje Naredbu o uklanjanju, uništavanju, grobova hrvatski vojnika koji su bili pripadnici vojske Nezavisne Države Hrvatske:
“Naredba br: 2.811/45 od 6. srpnja 1945., upućena svim oblasnim i okružnim Narodnim odborima u Hrvatskoj; Predmet: Uklanjanje vojničkih groblja okupatora
(…) Treba izbrisati svaki trag zloduha fašističke vladavine. Tako je potrebno i da se sravne sa zemljom svi vanjski znakovi, po kojima bi se razaznavalo mjesto, gdje su se dizala takva groblja. Stoga će te u pogledu tih groblja postupiti ovako:
– Ograde, zidove, plotove kao i druge predmete i sredstva treba odstraniti;
– Vanjska obiležja na pojedinim grobnim humcima /krstove, ploće, konfesijske i sve druge znakove/ treba ukloniti tako da čitavo zemljište, koje je bilo odredjeno za groblje, bude poravnano.
– Sa pojedinih grobnih humaka, koji se nalaze izvan skupnog groblja i izmešana su sa drugim grobovima, dignuti samo vanjske znakove.
– Prostore, na kojima su se nalazili grobovi, ne smije se upotrebljavati za pokapanje novih mrtvaca. Ovaj se prostor može upotrebiti kao rasadnik za ukrasno grobno bilje ili slične svrhe.
– Otstranjeni materijal sa grobova ne smije se raznositi. Drvo će se skupiti na jednome mjestu, izbrisati netragom svaki znak i natpis i po potrebi upotrebiti ga, dok će se svaki kamen racijonalno upotrebiti, iza kako se prethodno otstrani bez traga, sve što je na njemu bilo uklesano ili zapisana. (…)”
Kako se neokomunistička hrvatska vlast (Plenki i Zoki) odnosi prema žrtvama komunističkog terora svjedoči i Andrija Hebrang.
https://cronika.hr/istaknuto/2026/zivot-sam-potrosio-trazeci-ocev-grob-hebrang-o-komunistickim-zrtvama-cenzuri-medija-i-zataskavanju-istine/ (Intervju Tjedna, 04. 05. 2026. Mladen Pavković). Izvadci iz intervjua:
Profesor emeritus Andrija Hebrang, inicijator osnivanja Komisije za utvrđivanje ratnih i poratnih žrtava RH, u intervju koji je dao Mladenu Pavkoviću, razotkriva kako je Ured koji je iskopao posmrtne ostatke 106 nevinih žrtava ukinut čim je SDP preuzeo vlast, tko su pravi zaštitnici komunističkih zločina i zašto kosti ubijenih i dalje leže u skrivenim grobovima diljem Hrvatske.
U organizaciji te Komisije iskopana su 1.163 posmrtna ostatka u gori Macelj, tom velikom stratištu hrvatskog naroda. Vlast ih je potpuno zatajila. Ti su posmrtni ostaci utrpani u crne vreće i ostavljene na tavanu Sudske medicine Medicinskog fakulteta u Zagrebu. Kao profesor tog fakulteta nikada nisam čuo da te kosti postoje, a to nisu znale ni moje kolege. Mlada generacija komunističkih potomaka, koja vlada Hrvatskom još i danas, majstorski je režirala još jedan zaborav.
Žalosno je da je i ova Plenkovićeva Vlada uz pomoć svog ministra Tome Medveda odbila prijedlog Udruge Macelj 1945. da se donese Zakon o osnivanju Spomen-područja Macelj, kako bi se nastavila istraživanja i otkapanja tog najvećeg stratišta u Hrvatskoj. S takvom odlukom Plenkovićeva Vlada svrstala se je uz najtvrđu hrvatsku ljevicu.
Kada sam vidio da je prvi cilj vladanja ljevice sakriti tajnu svojih očeva, odlučio sam predložiti osnivanje Ureda čiji bi zadatak bio nastaviti otkapanja i dostojanstveno zbrinjavanje posmrtnih ostataka svih komunističkih žrtava….
…Lobirao sam u Saboru gdje su najveći protivnici Prijedloga Zakona bili zastupnici SDP-a. Sve je trajalo tri godine, kada je Zakon odjednom izglasan u Saboru 2011. i to jednoglasno! Predsjednik Kluba zastupnika SDP-a Zoran Milanović je prihvatio Zakon. Odmah sam znao i zašto. Naime, te godine dolazili su parlamentarni izbori i bilo je jasno da će SDP s partnerima pobijediti.
To im nije bilo teško, jer je pokrenuta istraga protiv HDZ-a zbog Sanaderovih postupaka i to protiv HDZ-a, kao pravne osobe. Tadašnji aktivist EU Hannes Svoboda rekao je da je to prvi put u EU da se pokreće istraga protiv jedne stranke. Jasno je bilo da stranka protiv koje se vodi istraga ne može pobijediti.
Čim je pobijedio i došao na vlast, Milanović je ukinuo Ured.
Sljedeći mandat je dobio Andrej Plenković koji je odbio ponovno osnivanje Ureda i zadržao Milanovićev neuspjeli, ali za njih uspješan model. Obojica, sukladno svojim uvjerenjima i odgojem, štitili su komunističke počinitelje zločina.
Jedini novinar koji je objavio tekst o rezultatima ekshumacije bio je Tihomir Dujmović, koji je tada radio u Večernjem listu. Istoga dana je dobio otkaz i više nikada nije dobio posao u medijima koje kontroliraju vladajući. To je desetljećima uvježbavana metoda kontrole nad novinarima. Novinar može pisati istinu, ali onda slijede otkazi i ugroza gole egzistencije. Novinarima koji prenose istinu ostaju na raspolaganju rijetki neovisni portali ili podkasti, a to je krvavi kruh koji malo tko može odabrati.
….
A što je sa ustaškim logorom Jasenovac? Svi sve znaju, pišu i govore o njemu, tamošnjim žrtvama, a nitko se ne usudi otkopati kosti, pa da se vidi koliko ih ima i tko je sve tamo ubijen…
S novcima iz proračuna upravlja se s cijelom državom, pa tako i s poviješću. Financiranjem Spomen-obilježja Jasenovac strogo se čuvaju propisane smjernice tumačenja naše povijesti. Najstrože je zabranjeno tražiti prekopavanje Jasenovca pod međunarodnom kontrolom kako bi se utvrdilo koliko i kojih žrtava tamo ima.
Tko se onda na kraju boji istine?
Rekao bih da se pravi Hrvati ne boje istine o svojim žrtvama. Boje se samo oni koji na iskrivljenim ili nedovoljno istraženim istinama vladaju državom. Oni se boje svake iskopane kosti, jer svaka iskopana kost korak je prema istini. Zato ih drže duboko pod zemljom. Ne znam ni jednu drugu državu koja tako olako prelazi preko žrtava iz svoje povijesti. S time se omalovažava borba Hrvata za svoju opstojnost. Ne samo omalovažava, nego i vrijeđa, tako da obezvrjeđivanju hrvatskih žrtava služe i živi. Tako i dezerter iz Domovinskog rata postaje kandidat za predsjednika države, nakon čega biva nagrađen kako bi se obezvrijedili svi oni koji su se odazvali pozivu Domovine, umjesto pobjegli na drugi kontinent. Kaže narod, svaka sila za vremena. Vjerujem da se to odnosi i na ovu koja ubija povijesne istine i vrijeđa hrvatske žrtve.
Međutim, ne može se reći da Vlada RH ne vodi skrb o komunističkim žrtvama, kad je osnovala novi ured u svezi toga, a na čijem je čelu gospodin Penava?
Ured koji vodi gospodin Penava još je jedan mamac narodu koji izgleda kao briga za hrvatske žrtve. Ne znam kako je taj gospodin mogao to prihvatiti. Naime, kada se osniva neko novo Vladino tijelo, njegovu ozbiljnost možete provjeriti po tome koliko je tom tijelu određeno novaca u proračunu. Svaka aktivnost ima svoju cijenu koja se mora procijeniti pri osnivanju tog tijela i uvrstiti u proračun države. Penavino novo državno tijelo u proračunu ima nula centi! Takav će mu biti i rezultat rada.
Nakon tog surogata, koji služi za zavaravanje domoljuba, uslijedio je još jedan. Plenković je utemeljio još jednu aktivnost pod nazivom „Žrtve ratova i državnog/političkog nasilja u hrvatskoj povijesti 20. stoljeća”. Radi se, vjerovali ili ne, o vladinom znanstvenom projektu popisivanja i analiziranja svih žrtava. Dakle, projekt nema veze s iskapanjima i nakon toga s dostojanstvenim pokopom žrtava, nego Vlada pokreće znanstveni projekt! Ne znam kako su akademici, uključeni u ovaj znanstveni projekt, nasjeli na političku smicalicu. Čvrsto vjerujem da to nisu učinili zbog osobnih koristi, ne daj Bože zbog Judinih škuda, nego zbog pomankanja sposobnosti političkih promišljanja onih koji su od malena učili kako se rade političke smicalice. Znanstvena istraživanja država mora poticati, podržavati ih, ali ne voditi. (izvadci iz intervjua).

Nijemci su bili agresori, osvajači i imaju uređena groblja u Republici Hrvatskoj, a domoljubni Hrvati (pripadnici hrvatske vojske: domobrani i ustaše koji nemaju nikakve veze sa zločinima) nemaju groba jer su ih komunisti uništili.
Jasno je da neokomunisti vode Hrvatsku, da Hrvatska nije niti pravna, niti demokratska država. Da je pravnik drug Plenki stvarno demokrat rješio bi pitanje uništenih hrvatskih groblja!

